SKK& SKV ;s officiella utställningar
2011
2013 2012 2011 2010
2009 2008 2007 2006

 

Skk Skk Göteborg 1.
D omare: Terje Lindström

cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b
5b


Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk Skk Göteborg 2.
D omare: I-M Hagalin
.
cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b
5b


Bir +
2b
3b
4b
5b

 

...........................................

Skk Skk Malmö
D omare: T Granheim/Norge
.
cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b



Bir + Big 4
2b
3b
4b
 

 

...........................................

Skk Västerås
D omare: Svante Frisk
.
cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b



Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk Lidköping
D omare: A Whitmarsh
.

cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b


Bir + Big + Bis 2!!
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk Överkalix
Domare: K Nilsson

.
cert
cert
.

Bim
2b
3b
4b



Bir +
2b
3b
4b

...........................................

Skk Piteå
Domare: Annette Bystrup
.

cert
cert
..
Bim
2b
3b
4b



Bir + Big 2
2b
3b
4b



...........................................

Skk Hässleholm
D omare: G Hallberger
.

cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b



Bir
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk Vallentuna
Domare: Kresten Scheel
.
cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk Österbybruk
Domare: P-E Wallin


cert
cert

.
Bim
2b
3b
4b



Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk Skv Tånga hed 115+18 st
D omare: L H Wilberg + Jaan Stääv

cert
cert

r cert
r-cert

Bim
2b
3b
4b

Bir
2b
3b
4b

...........................................

Skk Vänersborg
Domare: E Nielsen
.

cert
cert
.

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk norrköping
Domare: N-A Törnlöv
.
.
cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b


Bir + Big 3
2b
3b
4b

...........................................

 

Skk 20st .
N


Kopparås Remus
Cimillian Lisa Lambada
champion
.
Cimillian Lisa lambada /Finland
Skogsbygdens Utopia
-
-
-


Kopparås Remus
Isidors Gson
Skogsbygdens William hotstyle
Kärradalens Hasse husbock

 

...........................................

Skk 20st .
S

..
Kopparås Ragnar
Westorps Holly hood
.
Kopparås Ragnar
Sydspetsens Roy
Kopparås Remus
Kopparås Romulus
Kärradalens Hasse


Cimillian Lisa lambada /Finland
Westorps Holly
Kärradalens Fräcka Frenja
-
-

 

...........................................

Skk 21st .
S

..
-
-
.
Fixans Göte väst
Sydspetsens Roy
-
-



Dangas Nala
-
-
-
 

 

...........................................

Skk 32st .
S

k
Svedala Kjelle käpphäst champion
Höckgårdens Daga
.
Dangas Nala
Höckgårdens Daga
Grålötens Ylva yllesocka
Grålötens Ystra yllehund



Svedala Kjelle käpphäst
Svedala Samuel skräddare
Fixans Göte väst
Skogsbygdens William hotstyle

 

............................................

Skk 31st .
S

.

Vargaviddernas Dagobert champion
Dangas Petronella
.
Stenrikas Försigkomna Fabiola
Dangas Petronella
Dangas Nala
Brandklipparens Vanja


Fixans Göte väst
Vargaviddernas dansande Dagobert
Höckgårdens Turbo
Höckgårdens Ebbe

 

...........................................

Skk 3st .
S

.

Mystarz Chivas Regal champion
Be.My.Bravestar von Sarisheim champion
.

Mystarz Chivas Regal
Avec My Rico von Sarisheim
?




Be My Bravestar von Sarisheim


 

...........................................

6st .
DK
.

Mystarz Chivas Regal champion
Svedala Tora trasdocka champion
.
Mystarz Chivas Regal
Avec My Rico von Sarisheim
-
-



Be My Bravestar von Sarisheim
Svedala Tora trasdocka
Fennican Priscilla
Brandklipparens Yxa



...........................................

19st .
S
.
.
Sänningegårdens Humle
Stenrikas Kompis Kittie
.
Fixans Göte väst
Sänningegårdens Humle
Rätt o slätts Just in time
-



Dangas Nala
Stenrikas Kompis kittie
Dangas Petronella
Dangas Jessie

 

...........................................m

7st .
Dk
.
-
Svedala Greta gråsparv
.
Svedala Greta gråsparv
Höckgårdens Tindra
-
-


Höckgårdens Turbo
-
-
-

 

...........................................

19st .
S



Grålötens Rumplösa Rally Rune
Vargaviddernas Fina Feminin

Vargaviddernas Floyd Flörtig
Chipsmakers Xiluris
Grålötens Rumplösa Rally Rune
Chipsmakers Dansar Aldrig Nykter



Vargaviddernas Fina Feminina
Grålötens Zussi Zår Zkorpa
Svedala Greta Gråsparv
Brandklipparns Yla

 

...........................................

115+18 st
N + S


Duritzan Harley davidson
Skogsbygdens Utopia läcker
champion

Skogsbygdens Uncas twitter
Dangas Petronella -z


Skogsbygdens Nora supernova
Stenrikas försigkomna Fabiola
Skogsbygdens Utopia läcker
Dangas Petronella
.
Svedala kjelle käpphäst
Vargaviddernas Floyd Flörtig
Lejondalens Boris
Duritzan Harley

...........................................

14st .
S

.

Skogsbygdens William hotstyle
Bodatorp Madame Saaba


Skogsbygdens William
Kopparås Arn-Thor
-
-


Skogsbygdens Nora supernova
Möllebo Blomma
Bodatorps Madama Saaba
Höckgårdens Daga

 

...........................................

14st .
S

.

.
Sänningegårdens Humle hösthimmel
Chipsmakers Adress rosenhill

Chipsmakers Xiluris
Sänningegårdens Humle hösthimmel
Chipsmakers Fyra sekunder
Skogsbygdens William hotstyle


Skogsbygdens Stella starlight
Chipsmakers Adress rosenhill
Sänningegårdens Idun
Skogsbygdens Utopia läcker

...........................................








 

 

Skk Vännäs
Domare: Moniqe Van Brempt
.
cert
cert

Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir +
2b
3b
4b

.....................
k Avesta
Domare: G Bodegård
.

.
cert
cert
.
Bim
2b
3b
4b
.
Bir +
2b
3b
4b
 

...........................................

Skk Gällivare
Domare:

cert
cert
..

Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir +
2b
3b
4b

 

........................................

 

Skk Borås
Domare: E Klepp Norge.

.
cert
cert
..

Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir + Big 4
2b
3b
4b

 

...........................................

 

Skk Alfta
Domare: P E Wallin
.
.
cert
cert
..

Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir + Big 2
2b
3b
4b

...........................................

Skk Tvååker
D omare: Bertil Lundgren.
.
.
cert
cert
..

Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk Tvååker
D omare: Peter L Jensen.
.
.
cert
cert
..

Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

 

Skk Piteå
Domare: Helge Lie Lie
.
.
cert
cert
..

Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

 

Skk Köping
Domare: ?Lie?
.
.
cert
cert
..

Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

Skk Ransäter 1
Domare: ?L? /Kroatien
.
cert
cert


Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir +
2b
3b
4b

 

...........................................

 

Skk Ransäter 2
Domare: ?LK Graanas/ Norge
.
.

cert
cert


Bim
2b
3b
4b


Bir + Big 4
2b
3b
4b

 

...........................................

 

Skk Ransäter 3
Domare:G Hallberger/Sverige
.
.
.

cert
cert


Bim
2b
3b
4b
.
.
Bir +
2b
3b
4b

 

 

 

2st .
Belgien

.
Krösaskogens Timo
-

Svedala Tora trasdocka
-
-
-
.
.
Krösaskogens Timo
-
-
-

.................................
4st .
S
.


Dangas Pinoccio
Svedala Greta gråsparv
.
Dangas Pinoccio-
-
-
-
.
Svedala Greta gråsparv
Skogsrikets Sally
-
-
 

..................................................

2st .
S

.
..
-
Fennican Priscilla.

-
-
-
.
.

Fennican-Priscilla
Be My Bravestar von Sarisheim
-
-

 

...........................................

 

20st .
Norge

.

Sänningegårdens Humle- champion
Skogsbygdens Udelia fager


Skogsbygdens Udelia fager
Höckgårdens Tindra
Skogsbygdens Nora supernova
Skogsbygdens Winnie hothot
-
..
Fixans Göte väst
Sänningegårdens Humle
Dangas Peter pan
Skogsbygdens Ture terror

 

...........................................

 

10st .
S

.
..
Vynjans Balto?
Svedala Greta gråsparv
..

Vargaviddernas Ebba sprallig
Svedala Greta gråsparv
Skogsrikets Sally?
Skogsbygdens Nina superninja

.
Vargaviddernas Floyd flörtig
Chipsmakers Xiluris
Vargaviddernas Aron ulv
Vynjans Balto

..........................................

16st .
S.


Mättjärns Osborn champion
Dangas Petronella
..

Fixans Göte väst
Mättjärns Osborn
Rätt o slätts Just in time
-
.
.
Skogsbygdens Nora
Dangas Petronella
Dangas Nala
Curragh's Dazzling Star Procyon

 

..........................................

16st .
Dk.
..
.
-
Dangas Petronella
..

Skogsbygdens Nora
Dangas Nala
Dangas Petronella
Curragh's Dazzling Star Procyon
.
.
Fixans Göte väst
-
-
-

 

..........................................

 

15st .
N.


Bodeneis Don donegal champion
Bodeneis Fina finna
..

Bodeneis Fina finna
Maiskis Vivan
Skogsrövarens Cilla
Fennican Geeba gerbera
.
.
Bodeneis Don Donegal
-
-
-

 

..........................................

 

22st .
Grekland.


Sänningegårdens Inti champion
Skogsbygdens Udelia fager
..

Sänningegårdens Humle hösthimmel
Grålötens Vandra vidare
Sännigegårdens Inti
Grålötens Rumplöse rally Rune
.
.
Skogsbygdens Udelia Fager
Gråötens Zuzzi zårskorpa
Svedala Greta gråsparv
Skogsbygdens Nora -

 

..........................................

15st .
Kroatsien

.
Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Tulikäpälän Pikku-Liekki
champion


Tulikäpälän Pikku-Liekki
Fröjereds Kummin
Skogsbygdens Udelia Fager
Pihlspetsens Pamela Ewing?


Sänningegårdens Humle hösthimmel
Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Sännigegårdens Inti
Cimillan Gottfrid Comea

m

...........................................

 

19st .
N
.
.

Skogsbygdens William Hotstyle
Skogsbygdens Udelia fager
champion


Skogsbygdens William Hotstyle
Cimillan Gottfrid Comea
Sänningegårdens Humle hösthimmel
Sännigegårdens Inti


Skogsbygdens Nora supernova
Skogsbygdens Udelia fager
Tulikäpälän Pikku-Liekki
Bodatorps Madame Saaba

 

...........................................

 

14st .
Kroatsien
..
.

Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Bodatorps Madame saaba


Sänningegårdens Humle hösthimmel
Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Kärradalens Hasse
-


Skogsbygdens Nora supernova
Bodatorps Madame Saaba
Kärradalens Fräcka Frenja
Krösaskogens Tyra

 

 

Skk Svenstavik -
Domare: J Myran

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl + BIS veteran!

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir 
2b
3b
4b


--------------------------

Skk Vallentuna
Domare: Matti Touminen

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b



----------------------------------------

Skk Askersund
Domare: g sandberg

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b

-----------------------------

Skk Ronneby
Domare:

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Norrköping
Domare: G Ker
r

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Eskilstuna
Domare: Bo Skalin

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir + Big 4
2b
3b
4b

-------------------------

Skv Västerljung
Domare: Mats Johnsson

hanvalp valp/4-6m/ 6-9m/t Bir
tikvalp/4-6m/ 6-9m/ Bim

1:a jkk hane/
2a.
3:a

1:a jkk tik/
2:a
3:a

1:a ukk hane/
2a.
3:a

1:a ukk tik/
2a.
3:a

1:a ökk hane/
2:a
3:a

1:a ökk tik/
2:a
3:a

1:a chkl hane/
2:a
3:a

1:a chkl tik/
2:a
3:a

hanar vetkl/ + Bir veteran
tikar vetkl/

cert hane
cert tik

r-cert hane
r-cert tik

Bim
2b
3b
4b

Bir/Bis
.
2b
3b
4b

 

--------------------------

Skk Ljungskile 24st
Domare: Bo Wallin

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir + Big 3
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Visby 5st
Domare: ? /Irland

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Visby 6st
Domare: kurt nilsson

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Öland 17st
Domare: kresten scheel DK

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Sofiero 25st
Domare: Britta Roos Börjesson

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Gimo 9st
Domare:

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Sandviken 25st
Domare: P-E Wallin

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Sundsvall
Domare:

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Växjö
Domare: C-G Stafberg

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b

-------------------------

Skk Stockholm
Domare: Leni Finne

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2b
3b
4b


Bir +
2b
3b
4b
 

15st
S

Svedala Ragnar regnskur
-

Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Högalids Daffy

-
Skogsbygdens Nina superninja

Skogsbygdens Hjärter Ess
Skogsbygdens Nora supernova

Skogsbygdens Flora tiptop

Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Högalids Daffy

Skogsbygdens Hjärter Ess
Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Svedala Ragnar regnskur
-


Skogsbygdens Nora supernova
Skogsbygdens Flora tiptop
Svedala Tora
Högalids Daffy


-----------------------------------

12st
Fi

Grålötens rumlöse rally Rune
-

Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Svedala Greta gråsparv

Grålötens Taggad till tusen
-

Skogsbygdens Hjärter Ess
Skogsbygdens Nora supernova

Grålötens Vandra vidare

Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Svedala Greta gråsparv

Skogsbygdens Hjärter Ess
Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Grålötens Vandra vidare
-


Skogsbygdens Nora supernova
Svedala Greta gråsparv
-
-



----------------------------------------------------

25
S

Tridents Ville
Tridents Vilma

-
Höckgårdens Diva

Höckgårdens Felix
Tridents Skrållan

Svedala Samuel skräddare
Höckgårdens Tindra

Brandklippanrens Vanja

Tridents Ville
Brandklipparens Vanja

Brandklippanrens Vanja
Höckgårdens Tindra
Tridents Skrållan
Vargaviddernas Fina feminin


Svedala Samuel skräddare
Tridents Ville
Höckgårdens Felix
Höckgårdens Turbo

-------------------------------------------------

7st
Dk

Skogsbygdens Ximon nonstop
-

-
-

Duritzans Harley davidsson
Pihlspetsens Evelina

-
-

Duritzans Harley davidsson
Pihlspetsens Evelina

Pihlspetsens Evelina
-
-
-


Duritzans Harley davidsson
-
-
-

---------------------------------------

15st
Usa

-
Sänningegårdens Kaksmula

Grålötens Rumplösa Rally Rune
Svedala Greta gråsparv

Skogsbygdens Uncas Twitter
Pihlspetsens Evelina

Svedala Kjelle käpphäst
Skogsbygdens Nora supernova

Grålötens Rumplöse rally Rune
Sänningegårdens Idun

Svedala Kjelle käpphäst
Grålötens Rumplöse rally Rune
Dangs Pinoccio
Skogsbygdens Uncas Twitter


Skogsbygdens Nora supernova
Sänningegårdens Idun
Stenrikas Försigkomna Fabiola
Pihlspetsens Evelina

---------------------------------------

16st
Fi

Svedala Orvar orkan
Svedala Disa dimma

Grålötens Rumplöse rally Rune
-

Skogsbygdens Uncas Twitter
-

-
Skogsbygdens Nora supernova

-

Skogsbygdens Uncas Twitter champion
Svedala Disa dimma

Skogsbygdens Uncas Twitter
Svedala Orvar orkan
Grålötens Rumplöse rally Rune
Dangas Pinoccio


Skogsbygdens Nora supernova
Svedala Disa dimma
-
-

--------------------------------------------------

Skv 37st + 11 valpar
S

Vargaviddernas gyllene Gill
Dangas Quint-Å

Svedala Billy busväder
Svedala Orvar orkan
-

Sänningegårdens Kajsa kaksmula
Svedala Disa dimma
-

Dangas Pinoccio
Dangas Peter pan
-

Dangas Petronella
-
-

Åswallens Hoppige Harry
Tridents Triton
Åswallens Jonte jigg

Åswallens Gittan glitter
Fixans Herta
Åswallens Hurtiga Hulda

Fixans Göte väst
Svedala Samuel skräddare
Vargaviddernas Floyd flörtig

Skogsbygdens Stella starlight
Svedala Solveig solros
Åswallens Häftiga Hedda

Lejondalens Boris
Grålötens Ylva

Svedala Billy busväder
Åawallens Gittan glitter

Svedala Orvar orkan
Fixans Herta

Svedala Billy busväder
Fixans Göte väst
Svedala Samuel skräddare
Vargaviddernas Floyd flörtig

Skogsbygdens Stella starlight
.
Svedala Solveig solros
Åswallens Gittan glitter
Fixans Herta

 

----------------------------

24st
S

Fröjereds Kardemumma
Kopparås Nanna

-
Bodatorp Madame Saaba

Kopparås Romulus
Bodatorp Olivia newton john

-
Skogsbygdens Nora supernova

Lövsjökärrs Diana

Kopparås Romulus
Bodatorp Madame Saaba

Kopparås Romulus
Höckgårdens Ebbe
-
-


Skogsbygdens Nora supernova
Bodatorp Madame Saaba
Bodatorp Oliva newton john
Lövsjökärrs Diana

-----------------------------------

5st
Irland

-
Fröjereds Kummin

Grålötens Rumplösa Rally Rune
-

-
Skogsbygdens Penny pudding

-
Fröjereds Kummin

-
-
-
-



Fröjereds Kummin
Skogsbygdens Penny pudding

 

------------------------------------------

6st
S

-
Fröjereds Kummin

Grålötens Rumplösa Rally Rune
-

Grålötens Taggad till tusen
-

Grålötens Rumplösa Rally Rune


-





Grålötens Rumplösa Rally Rune
Grålötens Taggad till tusen-
-
-

-------------------------------------

17st
kresten scheel DK


?
Sänningegårdens Kajsa kaksmula

-
Pihlspetsens fröken Enya rödkulla

Pihspetsens Elof
Chipsmakers Adress rosenhill

-
Curragh's Dazzling Star Procyon

Pihlspetsens Abbe

Pihlspetsens Abbe
Chipsmakers Adress rosenhill
champion

Pihlspetsens Abbe
Pihspetsens Elof
Tridents Axel
-


Chipsmakers Adress rosenhill
Curragh's Dazzling Star Procyon
Pihlspetsens fröken Enya rödkulla
Dunmålas Elina

----------------------------------

25st
S

?
?

Skogsbygdens Ximon nonstop
Dangas Petronella

Marripyttans Sören sidenvind
Rätt o slätts vackra Alice

Dangas Göte väst
Skogsbygdens Nora supernova

Rätt o slätts just in time

Marripytans Sören Sidenwind
Dangas Petronella

Fixans Göte väst
Rätt o slätts just in time
Skogsbygdens Uncas twitter
Marripytans Sören Sidenwind


Skogsbygdens Nora supernova
Dangas Petronella
Rätt o slätts vackra Alice
Curraghs Dazzling Star Procyon

---------------------------------

9st
Fi

?
?

?
Svedala Greta gråsparv

Eldhästens Zvante sundin
Krösaskogens Tyra

?
?

Grålötens ylva yllesocka

Eldhästens Svante sundin
Svedala Greta gråsparv

Eldhästens Zvante sundin
?
?
?


Svedala Greta gråsparv
Grålötens Ylva yllesocka
Krösaskogens Tyra
?

----------------------------------

25st
S

Sänningegårdens Kåre kaffegrädde
Fixans jizzla jitterbug

Grålötens Rally Rune
Skogsrikets Sally

Chipsmakers Dansar aldrig nykter
Fixans Herta

Vargaviddernas Floyd flörtig
Hurradonet Östina östanvind

Skogsbygdens Flora tiptop

Peregrin Oscar othello
Hurradonet Östina östanvind

Skogsbygdens Flora tiptop
Hurradonet Östina östanvind
Vargaviddernas Ebba sprallig
Fixans Herta ??


Vargaviddernas Floyd flörtig
Peregrin Oscar othello
Chipsmakers Xiluris
Grålötens Rally Rune

--------------------------------------------

16st
S

Svedala Ragnar regnskur
-

-
Dangas Petronella

Chipsmakers dansar aldrig nykter
Högalids Daffy

Fixans Göte väst
Skogsbygdens Nora supernova

Chipsmakers Xiluris

Svedala Ragnar regnskur
Dangas Petronella

Skogsbygdens Nora supernova
Svedala Tora trasdocka
Dangas Petronella
Skogsbygdens Flora


Fixans Göte väst
Svedala Ragnar regnskur
Chipsmakers dansar aldrig nykter
Chipsmakers Xiluris

---------------------------------------------------

Skk 24 + 4 valpar
S

?
Skogsbygdens Ynka Grace

Skogsbygdens Ximon nonstop
Pihlspetsens Gabriella

Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Tridents ?

-
Dunmålas Elina

Lövsjökärrs Diana

Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Skogsbygdens Ynka Grace


Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Grålötens Rumlösa rally Rune
Skogsbygdens Ximon nonstop
Pihlspetsens Abbe


Dunmålas Elina
Skogsbygdens ynka Grace
Skogsbygdens Utopia läcker
Pihlspetsens Gabriella

----------------------------------------

40st
fi

Dangas Quasimodo
Dunmålas Finess

Jaxonville Q-ma kalle
Dangas Petronella

Grålötens Rally Rune
Högalids Daffy

Svedala Samuel skräddare
Dangas Nala

Skogsbygdens Dolores snitzig

Dangas Quasimodo
Högalids Daffy


Svedala Samuel skräddare
Dangas Quasimodo
Skogsbygdens Viggo viktigpetter
Fixans Göte väst


Dangas Nala
Högalids Daffy
Skogsbygdens Dolores snitzig
Jaxonville Näkis van
 

----------------------------------

Slutresultat 2011

Skogsbygdens Nora

Fixans Göte väst

Svedala Kjelle käpphäst

Dangas Nala-x

Vargaviddernas Floyd flörtig

Skogsbygdens Stella starlight

Be my Bravestar von sarisheim /Finland

Svedala Greta gråsparv

Sänningegårdens Humle hösthimmel

Svedala Samuel skräddare

Skogsbygdens Udelia fager

----------------------------------------------------------------



Cimillian Lisa Lambada
/Finland

Kopparås Remus

Dunmålas Elina

Bodeneis Don Donegal
/Finland
Vargaviddernas Fina feminin

Höckgårdens Turbo
Skogsbygdens William hotstyle
Skogsbygdens Hjärter ess
Grålötens Rumplösa rally Rune

Fröjereds Kummin

Krösaskogens Timo
Duritzans Harley
Fennican Priscilla
/Finland

Svedala Billy Busväder

Stenrikas Fabiola
Kopparås Romulus
Skogsbygdens Flora tiptop
Skogsbygdens Viggo viktigpetter

Pihlspetsens Abbe
Skogsbygdens Uncas Twitter
Kopparås Ragnar
Chipsmakers Xiluris
Brandklipparens Vanja
Bodeneis Fina finna
/Finland

My stars Chivas regal /Finland
Dangas Pinoccio
Svedala Tora trasdocka
Vargaviddernas Ebba sprallig
Pihlspetsens Evelina
Eldhästens Svante sundin

 

205p /5utst

178,5p /5utst

117,5p /3utst

116,5p /4utst

88,5p /3utst

80p /2utst

65p /2utst

55p /3utst

52.5p /3utst

43,5p /2utst

42,5p /2utst

---------------



40p /2utst

33p /1utst

35p /1utst

28p /1utst
28p /1utst

25p /1utst
25p /1utst
25p /2utst
25p /1utst

23p /1utst

20p /1utst
20p /1utst
20p /1utst

17,5 /1utst

15p /1utst
15p /1utst
15p /1utst
15p /1utst

12,5p /1utst
12,5p /1utst
12,5p /1utst
12,5p /1utst
12,5p /1utst
12,5p /1utst

10p /1utst
10p /1utst
10p /1utst
10p /1utst
10p /1utst
10p /1utst

 


SKK& SKV ;s officiella utställningar
2011
2012 2011 2010
2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003
 

[Home] [kenneln] [Nyheter] [Västgötaspets] [Kullar] [Avelshanar] [Valpkullar] [köpa valp hos oss] [Tävlingar] [2018] [Champions] [Hd] [till salu] [reklam]