UTSTÄLLNINGSRESULTAT
2006

SKK& SKV ;s officiella utställningarl
länk till 2010   länk till 2009     länk till 2008     länk till 2007   länk till 2006 länk till 2005   länk till 2004 länk till  2003
(Endast Västgötar)

Skk Göteborg 23+6 
Domare: Kurt Nilsson
.

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2bt
3bt
4bt
5bt


Bir
2bh
3bh
4bh
5bh




Höckgårdens Sigge
Westorps Rosa May of Bodie

Stenrikas Enastående Evert
Skogsbygdens Irma Virvelvind

Skogsbygdens Hjärter Ess
Kopparås Cimbris

Skogsbygdens Fabian Maximal
Tridents Inez

 -
Lejondalens Amos Pärson

Skogsbygdens Hjärter Ess          
champion
Skogsbygdens Irma Virvelvind


Skogsbygdens Irma Virvelvind
Tridents Inez
Kopparås Cimbris
 
-
  -

Skogsbygdens Hjärter Ess
Lejondalens Amos Pärson
Skogsbygdens Fabian Maximal
Kopparås Arn-Thor
 
-

Skk Göteborg 25 + 4 valpar Domare: Johan Juslin

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2bh
3bh
4bh
5bh

Bir
2bt
3bt
4bt
5bt

.


-
Westorps Rosa May of Bodie

Heds Conny de Lux
Dangas Jessie 

Kopparås Arn-thor
Lövsjökärrs Diana

Nissagårdens Inge
Tridents Inez

 -
Kopparås Järv

Kopparås Arn-thor
Lövsjökärrs Diana
                 
champion

Kopparås Arn-Thor
Kopparås Järv
Nissagårdens Inge
Dangas Elliot
Heds Conny de Lux

Lövsjökärrs Diana
Westorps Rosa May of Bodie
Tridents Inez
Dangas Jessie
Skogsbygdens Irma Virvelvind

Skk Malmö  37 + 1 valpar Domare: Anders Cederström

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2bt
3bt
4bt
5bt

Bir
2bh
3bh
4bh
5bh

.


Möllebos Jesper
Pihlspetsens Bitte

 -
Sänningegårdens Dina Lind 

Rätt o Slätts Grim
Dangas Dora Dopping

Skogsbygdens Hjärter Ess
Tridents Inez

 -
Lejondalens Amos Pärsson

Rätt o Slätts Grim                
champion
Dangas Dora Dopping

Dangas Dora Dopping
Tridents Inez
Sänningegårdens Dina Lind
 -
 -

Skogsbygdens Hjärter Ess
Tingseks Lotus
Rätt o Slätts Grim
Lejondalens Amos Pärsson
 -

Skk Stockholm  15
Domare: Eva Nielsen

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert hane
cert tik


Bim
2bh
3bh
4bh
5bh

Bir
2bt
3bt
4bt
5bt

.


Elkes Buster Bus
Chipsmakers Adress Rosenhill

Möllebos Jesper
Svedala Solveig Solros  

Cimillian Gottfrid Comea/Finland
Grålötens Ylva Yllesocka

Skogsbygdens Östen Tuff 
Skogsbygdens Dolores Snitzig

Möllebos Jesper

Svedala Solveig Solros

Möllebos Jesper 
Svedala Nicke Näckros
Skogsbygdens Östen Tuff
Cimillian Gottfrid Comea/
Finland
 -

Svedala Solveig Solros
Skogsbygdens Dolores Snitzig
Grålötens Ylva Yllesocka
Konnukodon Buffy/
Finland
-

Skk Västerås 34
Domare: Kennet Ed

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2bt
3bt
4bt
5bt

Bir
2bh
3bh
4bh
5bh

.


Zoyaåsens Yorm
Grålötens Undra sa flundra

Möllebos Jesper
Svedala Solveig Solros  

Eldhästens Jonny jag ska
Eldhästens Kora Korint

Chipsmakers Xiluris 
Lövsjökärrs Vilma 

Chipsmakers Stollejocke
Chipsmakers Ragnhild Larsson

Möllebos Jesper

Eldhästens Kora Korint

Eldhästens Kora Korint
Lövsjökärrs Vilma
Svedala Solveig Solros
Grålötens Undra sa flundra
Eldhästens Vill ja Vandra

Chipsmakers Xiluris
Möllebos Jesper
Zoyaåsens Yorm
Grålötens Vandra Vidare
Eldhästens Jonny jag ska

Skk Skara 26
Domare:  Knut Helge Pedersen

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2bt
3bt
4bt
5bt

Bir
2bh
3bh
4bh
5bh

.


Kopparås Rex
Höckgårndens Stina

Stenrikas Enastående Ewert
Heds Daga de Lux  

Kopparås Arn-Thor
Skogsbygdens Irma Virvelvind

Nissagårdens Inge
Skogsbygdens Flora Tiptop

Kopparås Järv
Heds Cajsa de Lux

Stenrikas Enastående Ewert

Höckgårndens Stina


Skogsbygdens Flora Tiptop
Höckgårndens Stina
Lövsjökärrs Diana
Skogsbygdens Irma Virvelvind
 -

Nissagårdens Inge
Skogsbygdens Hjärter Ess
Stenrikas Enastående Ewert
Kopparås Arn-Thor
 -

Skk Piteå 9 
Domare:  Göran Hallberger

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2bt
3bt
4bt
5bt

Bir
2bh
3bh
4bh
5bh

.


Von Sarisheim avec my ricco/Finland
 -

 -
 -

 -
Skogsrövarens Cajsa Cavat 

 -
 -

 -
Tridents Ragni

 -
 -


 -



 


 -



 

-------------------------------------------------

Skk Hässleholm 22
 Domare:   Per Svarstad

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2bt
3bt
4bt
5bt

Bir
2bh
3bh
4bh
5bh

.


Pihlspetsens Brasse
Pihlspetsens Bitte
 
 -
Dangas Jessie

Kopparås Arn-Thor
Lilltegens Nanna

Skogsbygdens Hjärter Ess
Tridents Inez

 -
Aspenhills Raninaida

Pihlspetsens Brasse

Pihlspetsens Bitte


Tridents Inez
Pihlspetsens Bitte
Lilltegens Nanna
Dangas Jessie
Skogsbygdens Irma Virvelvind

Pihlspetsens Brasse
Skogsbygdens Hjärter Ess
Rätt o Slätts Just in time
Dangas Elliot
Kopparås Arn-Thor

-------------------------------------------------

Skk Ånge 6 st
Domare:  Lisbeth Liljekvist

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2bt
3bt
4bt
5bt

Bir + Big 4
2bh
3bh
4bh
5bh

.


 -
Skogsrövarens Disa

 -
Aspenhill Shoshone

  -
Dangas Irma

  -
  -

Aspenhill Slåttergubbe
Tridents Ragni

 -
Dangas Irma                   champion  

Aspenhill Slåttergubbe





Tridents Ragni
Dangas Irma
Skogsbygdens Ingrid Yrväder
 
 

-------------------------------------------------

Skv Simmatorp  139+19 valpar Domare:
O.Germundsson & A.Witmarsh

Bir valp/10st
Bim valp/9st

1:a jkk hane/10st
2a.
3:a

1:a jkk tik/11st
2:a
3:a

1:a ukk hane/11st
2a.
3:a

1:a ukk tik/12st
2a.
3:a

1:a ökk hane/20st
2:a
3:a

1:a ökk tik/34st
2:a
3:a

1:a chkl hane/12st
2:a
3:a

1:a chkl tik/9st
2:a
3:a

Bim vetkl/14st
Bir vetkl/6st

cert hane
cert tik

Bim
2bt
3bt
4bt
5bt

Bir/Bis
.
2bh
3bh
4bh
5bh




bästa uppfödargrupp /
11 anmälda
bästa avelsgrupp /
13 anmälda    

.
 

Kopparås Ymer-    bästa valp
Eldhästens Anna Maria

Chipsmakers Amatör Cassanova
Elkes Buster Bus
Chispsmakers Ösp

Pihlspetsens Bitte      
bästa junior
Svedala Ellen Eldfluga
Tasstrampets Beda
 
Zoyaåsens Jorm  
Stenrikas Enastående Ewert
Westorps Wyatt Earp

Stenrikas Försikomna Fabiola
bästa unghund
Åswallens Felicia

Fixans Deja

KärradalensHasseHusbock
bästa certhund (fd segrarkl)
Chipsmakers Ärenpris
Åswallens Emil

Skogsbygdens Irma Virvelvind
Cialmaen Coppeli/
England
Skogsbygdens Ingrid Yrväder

Skogsbygdens Hjärter Ess
bästa champion
Grålötens Vandra Vidare
Dangas Agaton Sax

Skogsbygdens Flora Tiptop
Sänningegårdens Botilda
Tridents Inez

Zaijas Cindy Crawford/
Finland
Longrove Larix/
Holland
bästa veteran

Kärradalens Hasse Husbock   champion
Pihlspetsens Bitte

Pihlspetsens Bitte
Skogsbygdens Irma Virvelvind
Zaijas Cindy Crawford/
Finland

Skogsbygdens Flora Tiptop
Cialmaen Coppeli/
England

Skogsbygdens Hjärter Ess
.
Kärradalens Hasse Husbock
Grålötens Vandra Vidare
Åswallens Emil
Dangas Agaton




Skogsbygdens kennel/
Össika,Flora,Irma,Ingrid
Skogsbygdens Ursula /
Össika,Flora,Irma,Ingrid

-------------------------------------------------

Skk Norrköping 28
Domare:  Kurt Nilsson

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

 vetkl
 vetkl

cert hane
cert tik



Bim
2bt
3bt
4bt
5bt

Bir + Big 1
2bh
3bh
4bh
5bh

Skk Österbybruk  13 
Domare:  Harry Tast

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk Vänersborg 27
Domare:  Freddie Klindrup

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk    Avesta 20 st
Domare: Moa Person

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk    Vännäs 7
Domare:  gunilla Sandberg

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk    Gällivare 6 st
Domare:  Soile Bister

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.


Chipsmakers Ösp
Pihlspetsens Bettan

Svedala Nicke Näckros
Svedala Solveig Solros  

Westorps August
Skogsbygdens Irma Virvelvind

Skogsbygdens Hjärter Ess
Skogsbygdens Ödiva Kavat

Chipsmakers Ragnhild
Chipsmakers StolleJocke

Svedala Nicke Näckros

Skogsbygdens Irma Virvelvind
champion


Skogsbygdens Ödiva Kavat
Skogsbygdens Irma Virvelvind
Stenrikas Försikomna Fabiola
Pihlspetsens Bettan
Svedala Solveig Solros

Skogsbygdens Hjärter Ess
Svedala Nicke Näckros
Westorps August
Åswallens Emil
Chipsmakers Xiluris

.


Elkes Benjamin Bus
 -
 
Möllebos Jesper
Stenrikas Försikomna Fabiola
  
Sänningegårdens Diezel
Skogsbygdens Ingrid Yrväder
 
Grålötens Zvenne Znözlask
  -
 

Grålötens Örnie örnnäsa


Skogsbygdens Ingrid Yrväder


Skogsbygdens Ingrid Yrväder
  -




Grålötens Zvenne Znözlask
Grålötens Örnie örnnäsa
Sänningegårdens Diezel
 
-
 

.


Malte
Höckgårdens Stina 

 -
Stenrikas försikomna Fabiola
  
Kopparås Arn-Thor
Vargaviddernas Agnes Lupus
 
Skogsbygdens Hjärter Ess
Lövsjökärrs Diana 
 

Tridents Imma

Malte 
Vargaviddernas Agnes Lupus


Skogsbygdens Hjärter Ess
Malte 
Kopparås Arn-Thor
Fläderlundens Zackarias
 
-

Lövsjökärrs Diana
Vargaviddernas Agnes Lupus
Tridents Imma
Nallenevan Levottomatjalat
 -

.


 ?
 ?
 
Möllebos Jesper
 ?
  
 ?
Chipsmakers Älva grå
 
Chipsmakers Xiluris
Skogsbygdens Dolores Snitzig
 
Chipsmakers Ragnhild Larson ?
Chipsmakers Pelle Svanslös ?

Möllebos Jesper
Chipsmakers Älva grå
      champion  

Chipsmakers Ragnhild Larson
Skogsbygdens Dolores Snitzig
Chipsmakers Älva grå
 -


Möllebos Jesper
Chipsmakers Pelle Svanslös
Chipsmakers Xiluris
 -
 

.


 -
Skogsrövarens Disa

 -
 -

 -
Skogsbygdens Ingrid Yrväder

 -
Dangas Irma

 -
Tridents Ragni

 -

Skogsbygdens Ingrid Yrväder 
champion

 
-
 -




Skogsbygdens Ingrid Yrväder
Dangas Irma
Skogsrövarens Cilla
Tridents Ragni
 -

.
 

 -
 -
 
 Askeesi Tunturisusi/Finland
 -

 -  
Cimillan Glory Lo/Finland

 -
 -
 
 -
Chipsmakers Min viol från Flen

Askeesi Tunturisusi /Finland
Cimillan Glory
/Finland champion
 

Askeesi Tunturisusi/Finland
 -
 



Cimillan Glory Lo/
Finland
 -

 
 

Skk    Visby 10 st
Domare:  K. Nilsson

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir + Big 4
2
3
4
5

.


 -
Svedala Ellen Eldfluga

 -
 -

 -
Konnukidon Buffy/Finland

Grålötens Vandra Vidare 
Skogsbygdens Ingrid Yrväder 

 -
Jaxonville Gandalfiina/Finland

 -

Jaxonville Gandalfiina/Finland champion

Grålötens Vandra Vidare
Rätt o slätts Grim
Grålötens yngve Yfront
 -
 -

Skogsbygdens Ingrid Yrväder
Jaxonville Gandalfiina/
Finland
Konnukidon Buffy/
Finland
Skogsbygdens Össika Käck
 -

Skk    Visby 9 st
Domare:  Elina Tan-Hietalahti


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.

 -
Svedala Ellen Eldfluga


  -
Konnukidon Buffy/Finland

Grålötens Vandra vidare
Skogsbygdens Össika Käck

 -
Jaxonville Gandalfiina/Finland

 
-
Konnukidon Buffy
/Finland    champion

Grålötens Vandra Vidare
Grålötens Yngve Yfront
 -



Konnukidon Buffy/
Finland
Grålötens Zussi zårzkorpa
Jaxonville Gandalfiina/
Finland
Skogsbygdens Össika Käck
 -

Skk    Borås 21 st
Domare: L. Gäwert/Asplund

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk  Tvååker 30 st
Domare: Kurt Nilsson

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl +Bis veteran

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.


Kopparås Puppy  
Kopparås Wilda

Stenrikas Enastående Ewert
Dangas Prinsessan Klura
  
Lejondalens Gimli Gråsten
Vargaviddernas Agnes
 
Skogsbygdens Hjärter Ess
Skogsbygdens Irma Virvelvind
 
Bodatorps Elsa
Lejondalens Amos Pärson

Kopparås Puppy
Dangas Prinsessan Klura


Kopparås Puppy
Skogsbygdens Hjärter Ess
Stenrikas Enastående Ewert
Lejondalens Gimli Gråsten
Lejondalens Amos Pärson

Skogsbygdens Irma Virvelvind
Dangas Prinsessan Klura
Bodatorps Elsa
Lövsjökärrs Diana
 -

.


Pihlspetsens Brasse
Pihlspetsens Bitte

Stenrikas Enastående Ewert
Dangas Jessie   

Tridents Dexter/Norge
Lilltegens Nanna

Skogsbygdens Hjärter Ess
Skogsbygdens Irma Virvelvind

Aspenhill Rananeida
Lejondalens Amos Pärson

Tridents Dexter/Norge champion
Lilltegens Nanna


Skogsbygdens Irma Virvelvind
Lilltegens Nanna  
Dangas Jessie
 -
 -

Skogsbygdens Hjärter Ess
Rätt o Slätts Just in Time
Lejondalens Amos Pärson
Tridents Dexter
/Norge
Pihlspetsens Brasse

Skk    Tvååker 26st
Domare:  Moa Persson

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.


Kopparås Puppy Jr
Pihlspetsens Bitte
 
-
Dangas Jessie   

Westorps Algot the Best
Lilltegens Nanna

Tridents Dexter/Norge
Skogsbygdens Irma Virvelvind

Dangas Broder Tuck
Aspenhill Rananeida

Westorp Algot the Best

Dangas Jessie

Skogsbygdens Irma Virvelvind
Dangas Jessie
 -



Trident Dexter
/Norge
Rätt o Slätts Just in time
Westorp Algot the Best
Lejondalens Frasse
 

Skk  Alfta 9 st
Domare: 

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.



 

Möllebos Jesper
  

Åswallen Emil
 -

 -
Skogsbygden Dolores

Möllebos Jesper

 -


Skogsbygdens Dolores Snitzig
 




Möllebos Jesper
Åswallen Emil
 
 
 

Skk  Piteå  9 st
Domare:  Eivind Mjerrum


jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.
 


 -
Skogsrövarens Disa

 -
Chipsmakers  Öfräde-Greta 

Grålötens Yerry Yetöga
Skogrövarens Cajsa Cavat

 -
 -

 -
Tridents Ragni

Grålötens Yerry Yetöga    
champion
Skogrövarens Cajsa Cavat

Grålötens Yerry Yetöga
 -




Skogsrövarens Cajsa Cavat
Tridents Ragni
 
 
 

Skk  Högbo Bruk 15 st
Domare:  Nina Karlsdotter

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.


 -
Ulvus Ebba grå

Möllebos Jesper
Oxbergets Birka   

Lejondalens Gimli Gråsten
Grålötens Ylva Yllesocka

Grålötens Vandra Vidare 
Lejondalens Flinga


Tridents Ragni

Lejondalens Gimli Gråsten

Oxbergets Birka

Oxbergets Birka
Grålötens Ylva Yllesocka
Tridents Ragni
Lejondalens Flinga
Sänningegårdens Botilda

Grålötens Vandra Vidare
Lejondalens Gimli Gråsten
Möllebos Jesper
Tingsek Lotus
 -

Skk  Högbo Bruk 15 st
Domare:  Ove Germundsson

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk  Högbo Bruk 12 st
Domare:  Marku Möhönen

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk Lövudden 22st
Domare:  Per Svarstad

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skv  Ransäter 30+6 st
Domare:  Jan Stääv


Bir valp/6st

jkk hane/3st
2
3
jkk tik/6st
2
3

ukk hane/3st
2
3

ukk tik/3st
2
3

ökk hane/3st
2
3

ökk tik/4st
2
3

chkl hane/3st
2
3

chkl tik/4st
2
3

cert hane
cert tik

Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk  Ransäter 17 st
Domare:  Lisbeth Liljekvist

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk Östersund  6 st
Domare:  A Whitmarsh

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.


 -
Ulvus Ebba grå
 
Möllebos Jesper   
Stenrikas förikomna Fabiola
 
Lejondalens Gimli gråsten 
Grålötens Ylva Yllesocka
 
Grålötens Vandra vidare 
Skogsbygdens Ingrid Yrväder

 ?
Tridents Ragni
 

Lejondalens Gimli Gråsten 
Grålötens Ylva Yllesocka    
champion
 
Lejondalens Gimli Gråsten 
Grålötens Vandra vidare
Möllebos Jesper
 -


Skogsbygdens Ingrid Yrväder
Grålötens Ylva Yllesocka
Stenrikas Försikomna Fabiola
Sänningegårdens Botilda
Tridents Ragni

.


 -
 -

Möllebos Jesper
Stenrikas Försikomna Fabiola  

Lejondalens Gimli Gråsten
Grålötens Zuzzi zårzkorpa

Grålötens Vandra vidare 
Lejondalens Flinga

Aspenhill Slåttergubbe
Tridents Ragni

Möllebos Jesper-

Stenrikas Försikomna Fabiola

Aspenhill Stållergubbe
Möllebos Jesper-
Grålötens Vandra vidare
Sänningegårdens Dizel Ask
Lejondalens Gimli gråsten

Lejondalens Flinga
Stenrikas Försikomna Fabiola
Tridents Ragni
Grålötens Ylva yllesocka
Oxbergets Birka

.



Grålötens Undra sa flundra

Möllebos Jesper
Oxbergets Birka 

Chipsmakers Ärenpris
Skogsbygdens Ällen Karamell 

Grålötens Zvenne
Grålötens ylva Yllesocka

 -
Chipsmakers Ragnhild Larsson

Chipsmakers Ärenpris
      champion
Oxbergets Birka

Oxbergets Birka 
Stenrikas Försikomna Fabiola
Grålötens Undra sa flundra
Grålötens Ylva yllesocka
Chipsmakers Älva grå

Chipsmakers Ärenpris
Grålötens Zvenne
Grålötens Vandra vidare
Grålötens Yerry yetöga
Möllebos Jesper

.



Skogsbygdens Majken Hotmix

Koppasås Puppy
Ulvus Emil Engelbert
-
Svedala Ellen Eldfluga
Vargaviddernas Betty Boop
Krypins Alltid Alma

Westorps Jack Mcall
Westorps Wyatt Earp
Höckgårdens Sigge

Åswallens Förnäma Felicia
Westorps Rosa May of Bodie
Ulvus Minna

Svedala Nicke
Åswallens Emil

Sänningegårdens Ecko Lönn

Svedala Solveig
Skogsbygdens Ällen Karamell
Lilltegens Majken majviva

Skogsbygdens Hjärter Ess
Kärradalens Hasse Husbock
Grålötens Yngve yfront

Skogsbygdens Flora Tiptop
Skogsbygdens Dolores Snitzig
Skogsbygdens Össika Käck

Svedala Nicke Näckros champion
Svedala Solveig Solros

Skogsbygdens Flora Tiptop
Svedala Solveig Solros
Skogsbygdens Dolores Snitzig
Skogsbygdens Össika Käck
Svedala Ellen Eldfluga

Skogsbygdens Hjärter Ess
Svedala Nicke
Åswallens Emil
Kopparås Puppy
Kärradalens Hasse husbock

.


Kopparås Puppy jr
Kopparås Wilda

Höckgårdens Sigge
Westorps Rosa May of Bodie

Åswallens Emil
Svedala Solveig Solros

Svedala Nicke Näckros
Skogsbygdens Dolores Snitzig

Åswallens Emil
Svedala Solveig Solros
champion

Svedala Nicke Näckros
Kärradalens Hasse Husbock
Åswallens Emil
Kopparås Puppy
-

Skogsbygdens Dolores Snitzig
Svedala Solveig Solros
Åswallens Förnäma Felicia
Krösaskogens Karin
Westorps Rosa May of Bodie

.



Skogsrövarens Disa


Stenrikas Försikomna Fabiola

Fläderlundens Zackarias
 





Tridents Ragni


Stenrikas Försikomna Fabiola


Stenrikas Försikomna Fabiola
Westorps Rosa May of Bodie
Dangas Irma



Fläderlundens Zackarias



 

Skk  Askersund 17 st
Domare:  P-E Wallin

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.


 -
Svedala Ellen Eldfluga

Möllebos Jesper
Westorps Rosa may of body   

Vargaviddernas Aron
Tridents Flisan 

Chipsmakers Ärenpris
Skogsbygdens Össika 

Chipsmakers Ragnhild
Tridents Gordon

Vargaviddernas Aron
Tridents Flisan


Tridents Flisan 
Chipsmakers Ragnhild Larsson
Skogsbygdens Össika Käck
Eldhästens Aelsa Anemon
Skogsbygdens Ällen Karamell

Chipsmakers Ärenpris
Tridents Gordon
Lejondalens Boris
Vargaviddernas Aron
Westorps Algot

Skk  Ronneby 10+1
Domare: M Selbach 

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.



Pihlspetsens Bessie

Möllebos Mazelle
Möllebos Julia

Stenrikas Enastående Ewert
Skogsrövarens Cilla


Skogsbygdens Dagmar Ivrig

Möllebos Mazelle

Skogsrövaren Cilla        
champion

Möllebos Mazelli
-




Skogsbygdens Dagmar Ivrig
Skogsrövaren Cilla
Pihlspetsens Bessy
-

 

Skk Norrköping 30+5 st
Domare:  T Permo

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir + Big
2
3
4
5

.


 -
Pihlspetsens Bettan 

Möllebos Jesper
Stenrikas Försikomna Fabiola  

Pihlspetsens Andy Pandy
Tridents Flisan 

Chipsmakers Ärenpris
Skogsbygdens Flora Tiptop 

Chipsmakers Ragnhild Larsson
Tridents Gorden

Pihlspetsens Andy Pandy  champion
Tridents Flisan 
                champion

Pihlspetsens Andy Pandy
Tridents Gorden
Chipsmakers  Ärenpris
Westorps Algot
Möllebos Jesper

Skogsbygdens Flora Tiptop
Tridents Flisan
Skogsrövarens Cilla
Sänningegårdens Botilda
Grålötens Ylva Yllesocka

Skk  Nyköping 18 + 5
Domare:  Zidy Ehnberg

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk  Öland 15+1
Domare: Leni Nousianen

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skv Mälarö 32 + valpar
Domare: Maija Mäkinen 

Bir valp
Bim valp


jkk hane
jkk tik

ukk hane
2
3
ukk tik
2
3

ökk hane
2
3

ökk tik
2
3

chkl hane
2
3

chkl tik
2
3
Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik

Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

Skk  Sofiero 30 st
Domare:  Marianne Baden

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir Big 3
2
3
4
5

Skk  Sundsvall 8
Domare: 
Eerola Tapio

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir Big 5
2
3
4
5

.


 -
Oxbergets Birka 

Möllebos Jesper
Jaxonville Kappas Vaan  

Westorps August
  ?

Pihlspetsens Andy Pandy 
Lövsjökärrs Diana

 -
Bodatorps Ingolf

Westorps August

Jaxonville Kappas Vaan


Pihlspetsens Andy Pandy
Westorps August
Bodatorps Ingolf
 -


Jaxonville Kappas Vaan
Lövsjökärrs Diana
Oxbergets Birka
Stenrikas Försikomna Fabiola
Höckgårdens Stina

.


 ?
Chipsmakers Adress Rosenhill

Möllebos Jesper
Pihlspetsens Bitte  

?


Tridents Aksel
Nallenevan Levottomatjalat

Tridents Imma
Lejondalens Amos

Möllebos Jesper
Pihlspetsens Bitte


Nallenevan Levottomatjalat
Pihlspetsens Bitte
Skogsrövarens Cilla
Skogsbygdens Dagmar Ivrig
Chipsmakers Adress Rosenhill

Tridents Aksel
Möllebos Jesper
Lejondalens Amos Pärson
Skogsbygdens Östen Tuff
 -

.


Åswallens Gittan Glitter
Skogsbygdens Nils Superman

 -
 -  

Chipsmakers Asko
Oxbergets Arnljot
 
Fixans Deja
Oxbergets Birka
Melodi

Märgelbackens Cigge
Åswallens Emil
Sänningegårdens Ecko Lönn

Åswallens Förnäma Felicia
Åswallens Emelie
Grålötens Ystra Yllehund

Grålötens Yerry Yetöga
Grålötens Vandra Vidare
Grålötens Zvenne znözlask

Grålötens Ylva Yllesocka
 -
 
Elkes Zimon Sundin
Fennican Yvonne Ystävä

Märgelbackens Cigge
Fixans Deja

Grålötens Yerry Yetöga
Märgelbackens Cigge
Elkes Zimon Sundin
Grålötens Vandra Vidare
Grålötens Zvenne znöslask

Fennican Yvonne Ystävä
Fixans Deja
Grålötens Ylva Yllesocka
Grålötens Clara cluck
 -

.


Rätt o Slätts Qasper
Koppasås Pippi Lotta

Tasstrampets Allerte Arvid
Stenrikas Försigkomna Fabiola

Stenrikas Enastående Ewert
Lisen

Dangas Agaton
Lejondalens Flinga  

Aspenhil Rananeida
Lejondalens Amos

Stenrikas Enastående Ewert
Lisen

Lejondalens Flinga
Lisen
Stenrikas Försigkomna Fabiola
Aspenhill Rananeida
Lejondalens Felicia

Stenrikas Enastående Ewert
Dangas Agaton
RättoSlätts Just in time
Lejondalens Amos
Tasstrampets Allerte Arvid

.



 

Elkes Benjamin Bus
  

 
 

 
 


Tridents Imma

 



 





Skogsbygdens Flora Tiptop
Tridents Imma
 
 
 

Skk  Växjö 31 st
Domare: Britta Roos Börjesson 

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

Bir
2
3
4
5

.


 -
Stenrikas Gosiga Gullan

Malte
Oxbergets Birka   

Dangas Idefix
Lisen 

Skogsbygdens Hjärter Ess
Lejondalens Flinga

Grålötens Clara Cluck
Lejondalens Amos Pärson

Dangas Idefix
Lisen

Skogsbygdens Hjärter Ess
Lejondalens Amos Pärson
Dangas Idefix
Tridents Aksel
Malte

Lejondalens Flinga
Skogsbygdens Irma
Grålötens Ylva
Lisen
Oxbergets Birka

Skk  Stockholm 37st
Domare: Henrik Johansson

jkk hane
jkk tik

ukk hane
ukk tik

ökk hane
ökk tik

chkl hane
chkl tik

Bim vetkl
Bir vetkl

cert hane
cert tik


Bim
2
3
4
5

.

Bir
2
3
4
5

.


Ulvus Emil
Skogsbygdens Majken Hotmix

Möllebos Jesper
Svedala Ellen Eldfluga

Dlaras Ghostbuster
Fixans Deja

Skogsbygdens Hjärter Ess
Skogsbygdens Flora Tiptop

Lövsjökärrs Willma
Lejondalens Amos Pärsson

Möllebos Jesper
Svedala Ellen Eldfluga


Skogsbygdens Flora Tiptop
Skogsbygdens Dolorez Snitzig
Skogsbygdens Irma Virvelvind
Grålötens Ylva Yllesocka
Svedala Ellen Eldfluga

.

Skogsbygdens Hjärter Ess
Fennican Jonathan Jovial
Lejondalens Amos Pärson
Grålötens Zvenne znözlask
Möllebos Jesper

Vinstrikaste utställnings västgöte 2006 ö


1. Skogsbygdens Hjärter Ess

2. Skogsbygdens Flora Tiptop

3. Skogsbygdens  Ingrid Yrväder

4. Skogsbygdens Irma Virvelvind

5. Lejondalens Flinga

6. Lövsjökärrs Diana

7. Möllebos Jesper
k
8. Chipsmakers Ärenpris

9. Stenrikas Enastående Ewert

10.Grålötens Vandra vidare

 
-----------------------------------------------------------------------------------------------
   Skogsbygdens Dolores Snitzig

   Pihlspetsens Bitte
   Tridents Ragni
   Fennican Yvonne Ystävä/
Finland

  

iMax 5 utst/hund.
        
(ant. utst.)
.

241p (5) 
kkk
137,5p (4) 

91,5p  (4)
kkkkkkk
80p  (3)

71 p   (3)

 
61p    (2)
kkkk
 
60,5p  (3)
kk
55p    (2)
k
48p    (1)

45p    (3)
k
 k---------------
36p    (1)

 
35p    (1)
  35p   
(1) 
35p    (1)
  
.
.

[Home] [kenneln] [Nyheter] [Västgötaspets] [Kullar] [Avelshanar] [Valpkullar] [köpa valp hos oss] [Tävlingar] [2018] [Champions] [Hd] [till salu] [reklam]

.